moy_compas (moy_compas) wrote,
moy_compas
moy_compas

Гарні і Гегард

Останнім часом синхронність у френдстрічці зашкалює, і мабуть вже багато хто бачив ці перлини Вірменії, але поділюсь і своїм сприйняттям. Отже, прокинувшись зранку і побачивши у вікні густий туман, ми передумали їхати до монастиря Хор Вірап дивитись на Арарат, а натомість обрали менш погодозалежний маршрут. У межах годинної поїздки від Єревана (яку ми виконали, як буржуї, на таксі - воно тут дуже дешеве) знаходяться старовинний храм Гарні і монастирський комплекс Гегард.

DSC_7212

Гарні - язичницький храм на честь бога Мітри, побудований у 1-му столітті н.е. на грецький манер. Знаходиться посеред надзвичайно красивого однойменного межигір'я, відомого також базальтовими колонами. Наразі є музеєм з захоплюючими краєвидами і геніальним музичним супроводом з колонок, що задав нам настрій на день.


DSC_7310

Гегард - діючий монастир, що заснований на цьому місці у 4 ст., але теперішня церква датується 1215 р. Вона частково вирублена у скелі, причому не лише самі кімнати чи келії - вирізьблені колони, візерунки на стелі, пано на стінах... дуже вражає. Тут також зібрана колекція хачкарів - каменів з різьбленими хрестами, національної традиції вірменів. Вхід безкоштовний, можна купити й поставити свічки.

Це лише кілька слів, щоб не повторювати вікіпедію; однак день видався настільки атмосферним, що я постаралася відобразити це в невеличкому слайд-шоу. Туман дуже пасує цим давнім спорудам, і виникає повне відчуття мандрів у часі... цьому сприяють неземні звуки дудука в руках маестро Дживана Гаспаряна.

Tags: Армения, мгновения, путешествия
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 10 comments