moy_compas (moy_compas) wrote,
moy_compas
moy_compas

Пейзажі Вірменії

Дорога Тбілісі-Єреван по мальовничості може потягатися з якимось Амальфійским узбережжям чи норвезькою "дорогою троллів". М"якенькі і пухнасті грузинські пагорби поступово вищають, суворішають, подекуди нависають стінами з обох боків. Дорога в"ється серпантином прямо під обривом, а над машиною змикають густе осіннє листя дбайливо висаджені дерева. Містечка й села туляться у вузеньких розщелинах, навіть не в долинах, а прямо по схилах, де низовини вистачає лише дорозі і невеликій бурхливій річечці. Навіть гірські корови вже не стрибають по узгір'ям, як у Грузії - закруто.

Потім гори трохи розступаються, відкриваючи оксамитові пасовиська і величні вершини. Мало де я бачила таке різноманіття і красу рельєфу (90 відсотків території країни знаходиться вище 1000 м над рівнем моря). Тільки іноді дуже хотілося прибрати з Вірменії іржаві каркаси недобудов, руїни радянського минулого, промислові об'єкти апокаліптичного вигляду - щоб ніщо не псувало цих чудес природи...

DSC_6984Грузино-вірменський кордон - наймальовничіший і найпростіший з усіх, що мені доводилося перетинати. Пролягає по річці Дебед. Пройшли пішки за пару хвилин, маршрутка зупинялась хвилин на 15.

DSC_6974

DSC_7002-horz

DSC_7013

DSC_6975-horz

DSC_7049

DSC_7059

Прямо по курсу - найвища вершина Вірменії Арагац (4090 м).

DSC_7067

DSC_7069

DSC_7074

DSC_7075

Таке от несподіване зелене насадження:

DSC_7082

Далі вид з храмового комплексу Гарні на однойменне межигір'я, з мальовничим невеличким плато, яке називають то гітарою, то віолончеллю:

DSC_7267

DSC_7298

DSC_7373

Долина біля Гегарда:

DSC_7421

І спроба панорами з того ж місця (має бути клікабельно у більшому розмірі)P.S. Деякі знімки зроблено з вікна маршрутки, то вибачайте за недоліки якості.
Tags: Армения, мгновения, путешествия, снимаю
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 20 comments