moy_compas (moy_compas) wrote,
moy_compas
moy_compas

Про WizzAir і Цхалтубо

Розповідь про нашу мандрівку Грузією і Вірменією почну з кінця - того чарівного київського туману 26.10.2013, через який літак компанії WizzAir не вилетів з Жулян до Кутаїсі і, відповідно, не зміг привезти нас назад до Києва. Напишу докладно, може, комусь знадобиться.

DSC_7548Ще зранку в Кутаїсі ніщо не віщувало біди. Ми вчасно приїхали на таксі в новісінький аеропорт Копітнари м. Кутаїсі - маленький скляний паралелепіпед in the middle of nowhere в біло-рожевих кольорах WizzAir. На табло світилася реєстрація, поруч вже щасливо реєструвалися пасажири на Харків, і ми зайняли чергу, коли раптом помітили, що черга не рухається. Нарешті надійшло оголошення про скасування харківського рейсу і неозначену затримку київського. Співчуваючи харківчанам (які кинулися до стійки перереєстрації), ми зручно влаштувались під вікном з планшетом. Інтернет в аеропорті працював чудово - він нам врешті-решт і допоміг. Почитуючи вірменський епос про Давида Сасунського, для заспокоєння ми час від часу поглядали на електронне табло Жулян, де нібито "йшла посадка" - аж раптом заспокоєння не вийшло, бо побачили, що наш рейс теж скасований (кажуть, людей вже посадили у літак, а потім попросили вийти).

Отже, ми і ще кілька комп"ютерно підкованих пасажирів опинилися першими в черзі з київського рейсу. Очевидно, намагаючись спершу розібратись з Харковом, про скасування нашого рейсу не оголошували ще хвилин 40.

Далі була найважча частина - черга. Не знаю, хто винний в її поганій організації - ВіззЕйр, аеропорт, служба безпеки чи геть неконтрольовані пасажири, але до однієї нещасної "точки", де пасажирів перереєстровували дві дівчини за одним комп"ютером, тягнулися дві черги (оце ж таки поділили!), які за пару метрів до стійки перетворювалися у натовп. Стояли години дві з половиною, пробилися. Найближчі місця - на вівторок, тобто, через три дні. (І то ми ще були першими з київських! Потім реєстрували і на четвер, і на п"ятницю).

Від стресу дрижали колінки, аж тут зебра підставила нам свою світлу смугу - всіх пасажирів забезпечували готелем, харчуванням, шатлом туди й назад. Без жодних доплат і вже без додаткових стресових черг. (Реєстрація на готель полягала у відмічанні "галочкою" у вже роздрукованому списку пасажирів за іншою стійкою). Чесно кажучи, не думала, що з ВіззЕйром можна на щось розраховувати і, поки ми стояли в черзі, подумки рахувала гроші і думала, куди б податися. Ан нєт!

Вже в шатлі з"ясувалося, що везуть нас в Tskaltubo SPA Resort 4*. Зізнаюся, назва міста спочатку мені нічого не сказала (аби не Цхінвалі!), але виявилось, що людям старшим вона добре знайома - Цхалтубо, колись найпафосніший бальнеологічний курорт Грузії, куди ходив прямий поїзд Москва-Цхалтубо, а їздили на ньому різні не останні партійні діячі. Щоправда, потім, в Цхалтубо трапилась розруха, але зараз активно йде реконструкція.

Отак всесвіт пожартував і закинув нас в таке місце, від якого ми ще довго пирскали зі сміху, озираючись навколо. Пальмові алеї-колони-галереї-доріжки-альтанки. All Inclusive! Їдальня, в якій можна було нагодувати весь пленум ЦК КПРС. 16 гектарів облагородженої території. Далеке минуле ожило, так і чекала, що зараз з-за рогу вийде Й.Сталін або принаймні Л.Брєжнєв, але обійшлося. І, до честі грузинів треба сказати, що реставрація зроблена шикарно, номери сучасні й елегантні, де від старої естетики лишили тільки ковані люстри з пузатими плафонами. Їдальня поки не така оновлена, і на різних об"єктах ще кипить робота, але здається, з українською спадщиною радянських санаторіїв обходяться гірше...

DSC_7558

DSC_7619

В таких умовах ми мали провести три дні щасливого тюленячого життя від кормьожки до загоряння у гамаку, але раптом у неділю дали додатковий літак. Люди, що вчора так відчайдушно рвалися додому, залишали Цхалтубо зі сльозами на очах:) Ну не прикол, а?

DSC_7600

DSC_7650

DSC_7625

DSC_7695-tile

DSC_7556
Tags: Грузия, о себе, путешествия
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 28 comments